BİLGİLENDİRME (17.12.2015)

 

SAYIN AMATÖR DENİZCİLER,

Amatör Denizcilerin barınak sorunu ile ilgili olarak, Ankara’ya T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na Derneğimiz taleplerini iletmek için seçim sonuçlarını beklemiş idik. 1 kasım seçimlerini müteakip hükümetin kurulmasından hemen sonra Ankara’ya gitmek için faaliyetlerimiz yoğunlaştı.

Geçen süre bizim için bir kayıp olmadı. Tam tersine işimize daha fazla yoğunlaştık ve sonuçta kapsamlı bir rapor çıktığından başka, ihtiyacımız olan Yönetmelik taslağı hazırlandı.

Bakanlığın, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nden 15.12.2015 tarihi için randevu alındı. İstanbul’dan Yön. Krl.Bşk.Yrd. Sayın İlker EKER, Fethiye’den Yön.Krl.Bşk. Sayın H.Atilla ÖZBANK ve Yön.Krl. Saymanı Sayın Tamer ALPGİRAY 14.12.2015 pazartesi günü Ankara’ya yola çıktılar ve Salı günü randevularına gittiler.

  

 4AB
 Fethiye-Ankara karayolu (Resmi büyütmek için lütfen resmin üzerini tıklayın)

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne dilekçemiz ekinde ayrıntılı bir rapor ve rapor ekinde 13 ek verildi. 10 adet barınak adayı bölgenin bilgileri ilk 10 eki oluşturdu. 11 inci ek barınaksızlık nedeniyle hasar gören tekneler ile ilgiliydi. Bu ilk 11 ek resimler ile donatıldı. 12 inci ek Yönetmelik taslağı idi. 13 üncü ek ise yönetmeliğin gerekçeli maddelerini içeren ekimizdi. Rapor toplam 34 sayfadır.

 

 1AB
 Başkanımız Bakanlık önünde (Resmi büyütmek için resmin üzerini lütfen tıklayın.)

 

İlk toplantımız Bakanlığın Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü Genel Md. Yrd. Sayın Ömer ÇOŞKUN ileydi ve saat 11.00 itibariyle toplantımız başladı. İkinci toplantı saat 13.30 da Sayın Ömer ÇOŞKUN’un önerisi ile konunun uzmanlarından, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden Sayın Aydın ÖZEN ile birlikte yapıldı.

 

2AB

 Toplantı sonrası... Soldan sağa; Aydın ÖZEN, H.Atilla ÖZBANK, Ömer COŞKUN, İlker EKER, Tamer ALPGİRAY

(Resmi büyütmek için lütfen resmin üzerini tıklayın)

 

Son toplantı yine Sayın Ömer COŞKUN’un önerisi ile Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Md. Yrd. Sayın Naci KAYA ile yapıldı ve gün bitti.

 

 3AB

 Toplantı sonrası... Soldan sağa: Naci KAYA, H.Atilla ÖZBANK, İlker EKER 

(Resmi büyütmek için lütfen resmin üzerini tıklayın)

 

BU TOPLANTILAR DERNEĞİMİZİN DEVLET İLE İLK RESMİ TEMASIDIR VE ÖNEMLİDİR.

Müteakiben Fethiye yolcuları Fethiye’ye, İstanbul yolcusu İstanbul’a gece yolculuğu ile döndüler.

 

İZLENİMLER

  • ÖZELLİKLE KONJONKTÜRÜN BİZİM LEHİMİZE OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA DEĞERLENDİRDİK.
  • DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU BİR KEZ DAHA GÖZLEMLEDİK.
  • SONUCA OLABİLDİĞİNCE HIZLI ULAŞACAĞIMIZI GÖRDÜK.

TEŞEKKÜR

Bu çalışma bir ekip çalışmasıydı. Ekip çalışmasının ne kadar önemli ve verimli olduğunun göstergesidir. Derneğimizin 55 sicil numaralı üyesi Sayın Mustafa ZORLU randevu almamızda büyük rol oynadı. Sayın İlker EKER ve Sayın Mustafa ZORLU gemi inşaat mühendisi olmaları nedeniyle, Bakanlık’ta gemi inşa mühendisi meslektaşları ile yakın temas kurarak ilgiyi yükselttiler ve temasların sıcak oluşmasını sağladılar.

Gerek Sayın Mustafa ZORLU’ya, gerekse Sayın İlker EKER’e Derneğimiz üyeleri adına şükranlarımızı ve takdirlerimizi sunarız.

 

AMATÖR DENİZCİLERDEN BEKLENTİLERİMİZ

  • Derneğimize üye olarak çalışmalarımıza destek vermeleri,
  • Derneğimize üye olarak ekip çalışmalarına kabiliyetleri ve donanımları paralelinde katılmaları,

henüz Derneğe üye olmayan Amatör Denizcilerden beklentilerimizdir.

 

AdbDer
AMATÖR DENİZCİLER BARINAK DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU