DUYURU (09.12.2014)

AMATÖR DENİZCİLER BARINAK DERNEĞİ

ÜYE KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR.

 
Sayın AMATÖR DENİZCİLER,
 
Derneğimiz AKILLARA ZARAR marina fiyatları yüzünden kurulmuştur. Amacımız, Amatör Denizcilerin kendilerine ait, ucuz BARINAKLAR edinmektir. Amatör Denizciliğin alt yapısı olan ve fevkalade büyük ihtiyacımız olan BARINAK hakkımızın elde edilmesi için kurulmuş olan Derneğimize üye olarak, giriş ödemeleri ve yıllık aidatlarınızı ödeyerek, Dernek Yönetimi tarafından verilecek görevleri yaparak destek olmanız gerekmektedir. Bu problemi çözmek ancak BİRLİK, BERABERLİK, ÖRGÜTÜMÜZ OLAN DERNEĞİMİZ ÇATISI ALTINDA KOORDİNELİ ÇALIŞMAK ile mümkündür. SİZ YOKSANIZ BİZ BİR EKSİK OLMAYIZ. ÇOK EKSİK OLURUZ. Bugün birlikte çalışma zamanı. Bugün birlik olmaz isek yarın Marinalara bugünkünden daha fazla servet ödemek veya denizlerden uzak kalmak neticesi ile karşılaşacağız. Unutmayın, bir çok arkadaşımız teknesini sırf bu yüzden satmıştır ve çok sayıda tekne şu an satılıktır. Amatör Denizcilik ölüm döşeğindedir,
 
Üye olmak için ÜYE KABUL VE KAYIT YÖNETMELİĞİ (Yönetmelik facebook sayfamızın DOSYALAR bölümünde mevcuttur.) 2 inci maddesi gereği aşağıdaki belgeler gerekmektedir.
1) Nüfus kağıdının arkalı önlü 1 adet A4 kağıda çekilmiş fotokopisi. Fotokopinin altına üyeliğe müracaat eden kendi el yazısı ile ad ve soyad yazacak, “aslının aynıdır” yazacak ve imzalayacaktır. (Yönetmelik 2.2.1 maddesi)
2) Amatör Denizci Belgesinin veya özel tekne kullanılabilecek ehliyetinin 1 adet A4 kağıda çekilmiş fotokopisi. Fotokopinin altına üyeliğe müracaat eden kendi el yazısı ile ad ve soyad yazacak, “aslının aynıdır” yazacak ve imzalayacaktır. (Yönetmelik 2.2.2 maddesi)
3) Teknesi varsa, özel kayıtlı teknesinin Bağlama Kütüğü Ruhsatının 1 adet A4 kağıda çekilmiş fotokopisi. Fotokopinin altına üyeliğe müracaat eden kendi el yazısı ile ad ve soyad yazacak, “aslının aynıdır” yazacak ve imzalayacaktır. (Yönetmelik 2.2.3 maddesi) (Yabancı Bayraklı teknelerin sahipliği gösterir belgesinin 1 adet fotokopisi)
4) “1” , “2”, "3” maddelerinde belirtilen fotokopilerin her biri ayrı bir A4 kağıda çekilecek, fotokopi çekilen kağıt küçültülmeyecek veya diğer belgelerin fotokopileri ile birlikte aynı kağıda fotokopi çekilmeyecektir. Fotokopiler mümkün ise renkli olmalıdır.
5) 4 adet vesikalık fotoğraf. Fotoğraflar bir mektup zarfı içine konacak ve zarf üzerine üyeliğe müracaat edenin adı ve soyadı yazılacaktır. (Yönetmelik 2.2.5 maddesi)
6) 1 adet nüfus idaresinden alınmış “İKAMET ADRESİ İÇERİR TEK KİŞİLİK NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ”. (Yönetmelik 2.2.6 maddesi)
7) Yönetmeliğin “Ek : 1” de mevcut müracaat formu 1 nüsha olarak elyazısı veya daktilo-bilgisayar çıktısı ile doldurulacaktır ve altı imzalanacaktır. Bu form facebook sayfamızda "üye kabul ek-1.doc" ismiyle kayıtlıdır. Bilgisayara indirip doldurabilir ve sonra basabilirsiniz.(Yönetmelik 2.2.7 maddesi)
8) Bu belgeleri plastik bir telli dosyaya takmalısınız. (Yönetmelik 2.4 maddesi)
9) Derneğe giriş ödentisi ile yıllık aidatınızı ödeyerek dosyanın en üstüne dekontunuzu koymalısınız. (Tüzük 12. madde)
9.1) ADB'si ve TEKNESİ OLMAYANLAR 100.- TL giriş ödentisi ödeyeceklerdir. Bu üyelerimiz fahri üye olacaklardır.
9.2) ADB'si OLUP TEKNESİ OLMAYANLAR 200.- TL ödeyeceklerdir. (100.- TL giriş ödentisi ve 100.- TL yıllık aidat)
9.3) ADB'si ve TEKNESİ OLANLAR 500.- TL ödeyeceklerdir. (250.- TL giriş ödentisi, 250.- TL yıllık aidat) (DİKKAT: Tekneli Üyenin teknesi barınağa bağlanacağı zaman hesaplanacak giriş ödentisinden, üyeliğe girişte ödenen ödenti tenzil edilecektir.)
9.4) Giriş ödentileri ve aidatların yatırılacağı Derneğimiz Banka mevduat hesabı bilgileri aşağıda sunulmuştur. İBAN numarası kullandıktan sonra havalenizi onaylamadan önce AMATÖR DENİZCİLER BARINAK DERNEĞİ isminin çıktığına dikkat ediniz. EFT ’lerde dernek ismini sizin yazmanız gerekmektedir.
  - GARANTİ BANKASI FETHİYE ŞUBESİ
  - İBAN NO : TR13 0006 2000 0650 0006 2954 62
10)

Dosyanızı tamamladıktan sonra Derneğimizin

"Hilmi Atilla Özbank -AMATÖR DENİZCİLER BARINAK DERNEĞİ

Çiftlik Mah. 110 Sok. No : 6 FETHİYE-MUĞLA"

adresine kargo ile gönderiniz. SÜRAT KARGO veya YURTİÇİ KARGO adresi bildiklerinden tercihimizdir.

 
    Saygılarımla,
    Hilmi Atilla ÖZBANK
    Yönetim Kurulu Başkanı